איך לתכנן ולחיות את החלומות שלכם

האם אתם מאמינים בחלומות שכם? או שאתה מעדיף לחיות את חיכם על פי מה שמצפים ממכם בדרך כלל? לכולם יש חלומות, אך רק חלקנו פועלים לממש אותם באמת. כיצד ניתן לתכנן ולחיות את חלומותינו?

בפוסט זה נשתף אתכם כיצד תוכלו להיות ברורים לגבי חלומותיכם ולעבוד כלפיהם:

להיות עצמכם

להיות העצמי האמיתי שלכם הוא הדבר הראשון! כולנו חיים בחברות שקובעות נורמות לגבי המצופה מאיתנו. כיבוד החוק הוא אחד הדברים שעליכם כמובן לעמוד בהם. עם זאת, אתם מחליטים לחיות את החיים שאתם באמת שואפים אליהם

מטרת חיים

מה אתם רוצים להשיג בחיים? הכרת ה’למה  או ‘ הסיבה ‘ הם המפתח לחיים של חלומותיכם. אם אינכם בטוחים במה באמת ברצונכם להשיג, סביר להניח שתיקחו מספר פרויקטים ותעזבו אותם לאחר זמן מה, מבלי לקבל את התוצאה הרצויה!

הציבו יעדים

הגדירו לעצמכם את המטרות הנכונות! היו ברורים לגבי מה שאתם רוצים להשיג. השתמשו בשיטת הגדרת יעדים המתאימה לכם ביותר. אחת הפופולריות היא טכניקת ה- SMART (ספציפית, מדידה, ברת השגה, רלוונטית ותקופת זמן). בדקו את היעדים שהוגדרו באופן קבוע כדי לשמור עליהם רלוונטיים וערכו שינויים במידת הצורך.

תוכנית פעולה

ערכו תוכנית פעולה ועקבו אחר ההתקדמות שלכם. אם אתם מגדירים לעצמכם יעדי חיים, תוכל למשל לנהל יומן. כאשר משתמשים בהם מסיבות מקצועיות, תוכל אפילו להפיק תועלת מסטטיסטיקות על הביצועים שלכם כדי לעקוב ולהעריך את התקדמותכם.

כישורי מפתח

לאחר שהגדרתם יעדים למימוש חלומותיכם, ייתכן שתגלו שאתם צריכים ללמוד מיומנויות חדשות. אלה דברים שיתמכו בך במסע הנלהב שלכם! 

כישרון מולד

הקשיבו לחלומות שלכם, ותהיו מודעים לכישרונות שלא נוצלו. יתכן שלא תיוולדו בסביבה בה מעודדים אותכם להקדיש זמן לשירה, נגינה או יותר. אבל אם תקשיבו ללב שלכם, תפתחו את הכישרונות המולדים שלכם. גם אם אינכם מכוונים להתמקצע בתחום, תחביב הוא דרך נהדרת להירגע ולהירגע!

Leave a Reply

Your email address will not be published.