10 דרכים מעשיות לשיפור עצמך בכל יום

אין מתכון להיות אדם טוב. להרגיש שימושי וטוב עם עצמך, לתת 100% מעצמיך ולהאמין שאתה עושה את הדברים בצורה הטובה ביותר, זה הדבר היחיד שחשוב כאשר מודדים איזה סוג אדם אתה. כדי להרגיש ככה, אתה צריך כל הזמן לעבוד על עצמך. והנה 10 דרכים שיכולות לעזור לך לעשות את זה:

קרא קצת כל יום
ספרים הם מקור חוכמה מרוכז. ככל שאתה קורא יותר אתה חושף את עצמך לידע. בנוסף, מומחים הראו כי 20 דקות קריאה מדי יום, משתפות פעולה עם גירוי מוחי והפחתת מתח.

ללמוד שפה חדשה
לימוד שפות חדשות ללא צורך מיוחד, מפתח ופותח את מוחנו. זה מועיל לסביבת הלימודים והעבודה שלנו ומאפשר לך להכיר תרבויות אחרות.

תחביב חדש
שקול אם יש משהו חדש שתרצה לנסות. תוכלו ללמוד ספורט חדש או להירשם לסדנאות בישול, ריקוד או מלאכה. לימוד משהו חדש מחייב אותך לגדול בתחומים שונים, בין אם פיזיים, נפשיים או רגשיים.

עברו קורס חדש
קורסים הם דרך טובה לרכוש ידע וללמוד מיומנויות. זה לא צריך להיות קורס ארוך. סמינרים וסדנאות ממלאים את אותה פונקציה. הם נותנים לך ידע וגם משפרים את קורות החיים שלך.

צרו חדר שיעורר בכם השראה
הסביבה בה אתה נמצא משפיעה על מצב הרוח והטון שלך. אם אתה גר במקום שמעניק לך השראה, תקבל השראה כל יום.

שפר את כישוריך
צבר ניסיון כדי לשפר את כישוריך. אם אתה עוסק בספורט, אתה יכול לשאוף להיות חזק יותר או מהיר יותר למשל. אם אתה כותב, אתה יכול לשאוף לשפר את כישורי הכתיבה שלך, וכן הלאה. התבגרות בהיבט זה תגרום לך להרגיש טוב יותר בכל מה שאתה מתכוון לעשות, להניע אותך ולהפוך אותך לסובלני יותר לתסכול.

התעורר מוקדם
ידוע שהתעוררות מוקדמת משפרת את הפרודוקטיביות ואיכות חיינו. כשאתה מתעורר מוקדם, המוח שלך יזום יותר וזה מרגש אותך במהלך היום. רצוי גם לעשות כל מה שאפשר כדי לישון 8 שעות ביום.

ערוך שגרת פעילות גופנית שבועית
“אתה” טוב יותר, מתחיל במצב פיזי טוב יותר. ספורט עוזר לך למשמעת. כמו כן, זה משפר את האופי שלך ואת ההערכה העצמית שלך. בנוסף, ספורט מסייע במניעת מחלות, מפחית את רמות הלחץ והחרדה ומשפר את איכות השינה.

צא מאזור הנוחות שלך
צמיחה אמיתית באה עם עבודה קשה ומאמץ. להיות מאוד נוח לא עוזר לנו לצמוח, זה גורם לנו להתייצב. הכר את אזור הנוחות שלך והעריך אם אתה נשאר שם רוב הזמן. ערבב קצת את השגרה שלך ועשה משהו אחר. חשיפת עצמך לסביבה או להקשר חדש גורמת לך לצמוח כי אתה צריך ללמוד לפעול בנסיבות חדשות.

זהה את הכתמים העיוורים שלך
מבחינת ההתפתחות האישית, כתמים עיוורים הם דברים שאנחנו לא מודעים להם. גילוי הכתמים העיוורים שלנו עוזר לנו לגלות אזורים בהם אנו יכולים להשתפר ולהמשיך להתפתח. זהה את כל הדברים, האנשים, האירועים, שגורמים לך להרגיש מוטרד, מוזר, כועס או מושפע. הדברים האלה מייצגים את הכתמים העיוורים שלך.

כיצד לשפר את איכות חייך – טיפים

האם אתם רוצים לשפר את איכות חייכם? אתם יכולים להתחיל לשפר את איכות חייכם כבר עכשיו ולראות תוצאות מיד.

אפילו לעשות דברים קטנים, כגון:

ללכת לישון מוקדם יותר בלילה.

להתעורר מוקדם יותר בבוקר.

צמצום הזמן שאתם מבלים מול הטלוויזיה.

כסף יכול בהחלט לשפר את איכות חייכם ומציאת עבודה מתגמלת יותר עשויה להיות ברשימה שלכם. יש הרבה דברים אחרים שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את חייכם, כגון שיפור הבריאות, מערכות היחסים והשקט הנפשי שלכם.

הצעד הראשון הוא להסתכל על חייכם ולגלות אילו פעולות אתם יכולים לנקוט עכשיו לשיפור איכות חייכם.

העניין הוא שזה לא מספיק רק לרצות לבצע שינויים חיוביים בחיים שלכם. עליכם לקבל החלטות לשיפור איכות חייכם ואז לעמוד על החלטותיכם ולעבוד איתן.

מספר רב של אנשים מקבלים החלטות, אך אינם מקיימים אותם. זה לא מספיק רק לקבל החלטה לשפר את חייכם ולא לעשות דבר בנדון. עליכם לעקוב אחר החלטתכם ולנהוג בהתאם.

לרוב האנשים אין את הכוח הפנימי לעקוב אחר החלטותיהם, וזה יוצר תסכול ואכזבה.

כדי לבצע החלטה, אתם זקוקים לכוח רצון ומשמעת עצמית ואתם צריכים להישאר על המסלול ולא לבזבז זמן ואנרגיה על עיסוקים לא רלוונטיים.

כוח רצון ומשמעת עצמית אינם כה קשים להתפתחות. למעשה, פיתוחם יכול להיות מהנה ומשתלם מאוד

להלן, תמצאו כמה טיפים, אשר אנו מקווים שתמצאו מועילים.

טיפים – כיצד לשפר את איכות חייך

1. חשבו וגלו מה תוכלו לעשות בכדי לשפר את חייכם. אלה יכולים להיות דברים פשוטים שנמצאים בהישג ידכם, כגון טיול כל יום, הליכה לחדר כושר או אכילה של אוכל בריא יותר.

2. רשמו את הממצאים וההחלטות שלכם על דף נייר או השתמשו באפליקציה סלולרית בסמארטפון שלכם.

3. מדי פעם, כשיש לך זמן, קראו את מה שכתבתם.

4. קראו ספרים המלמדים על שיפור עצמי. קראו גם ספרים על נושאים שמעוררים אותכם ומניע אותכם.

5. גלו אילו הרגלים תרצו לשנות, והתחילו לעשות משהו כדי לשנות אותם. הם לא ישתנו מעצמם. עליכם לעשות את הצעד הראשון וזה לא קשה כמו שאתם מאמינים.

6. חשבו, קראו ספרים ומאמרים, וגלו מה תוכלו לעשות בכדי לשפר את הרגלי האכילה שלכם, מה לאכול וממה להימנע.

7. השלב הבא עשוי להיות קשה יותר. יהיה עליכם לבצע את מה שגיליתם לגבי שיפור הרגלי האכילה שלכם.

8. ויזואליזציה היא כלי טוב לשיפור איכות חייכם. מצאו את הזמן, מדי פעם, לדמיין חיים אחרים וטובים יותר. הפכו את הדימויים המנטליים לאמיתיים ככל האפשר והרגישו כאילו מה שאתם רוצים כבר נכון ואמיתי.

9. למדו לתרגל מדיטציה, כל סוג של מדיטציה. זה יעזור לכם להיות רגועים ומאושרים יותר ויפטור מתח ומתחים. 

10. הפעילו את גופכם לעיתים קרובות. פעילות גופנית עוזרת לכם לרדת במשקל, לעצב את גופכם ותגרום לך להיות אנרגטיים, חזקים ובטוחים יותר.

11. עשו כמיטב יכולתכם להיות אדיבים, סבלניים, סובלניים ואוהבים, כלפי עצמכם וכלפי אנשים אחרים. כאשר אתה מפגינים חסד, סבלנות, סובלנות ואהבה כלפי אנשים אחרים, הם יתייחסו אליכם באותו אופן.

12. בחרו להיות מאושרים ותראו תמיד את הצד המואר של החיים. אם הייתם שליליים כל חיייכם, תצטרכו לעבוד יום אחר יום ולא לוותר. מגיע לכם אושר כמו כולם, ואם אתם חושבים אחרת, תצטרכו לשנות את הגישה שלכם.

13. נסו להיות יותר החלטיים ואסרטיביים בכל מה שאתם עושים.

האם אתם רוצה שיהיה לכם יותר ביטחון ויותר הערכה עצמית?

ביטחון עצמי חשוב בחיי כולם, מכיוון שהוא נותן אומץ, הערכה עצמית ואסרטיביות. כאשר קיים ביטחון עצמי, אינכם חוששים לקחת סיכונים ולנסות דברים חדשים.

ביטחון עצמי חיוני לחיים מאושרים ומוצלחים.

זהו אופי שרוב האנשים מעריכים.

כאשר אתם בעלי ביטחון, אינכם מאפשר למילים ולמעשים של אנשים להשפיע עליכם על הרגשתכם.

כשאתם בטוחים שאתה לא לוקחים דברים באופן אישי מדי, זה אומר חיים שלווים יותר.

רוב האנשים לא נולדים עם איכות האופי הזו. עם זאת, אתם יכולים לבנות את זה. אתם יכולים לבנות ביטחון עצמי על ידי שינוי הלך הרוח שלכם  והיחס שלכם לחיים, גם אם חוויות אישיות שונות בעבר גרמו לכם לאבד את זה.

ביטחון עצמי מושפע לעתים קרובות מאיך שאתם חושבים ומאמינים שאנשים רואים אותכם. אם יש לך הערכה עצמית נמוכה, סביר להניח שאתם מאמינים ומרגישים שלאנשים אין דעה גבוהה עליכם, מה שכמובן יערער את הביטחון העצמי שלכם.

אם אתם רואים את עצמכם בעיני רוחכם כחסרי ביטחון עצמי, אתם מתנהגים בהתאם, ואנשים מתייחסים אליכם כך.  לעומת זאת,אם אתהם רואים את עצמכם בעיני רוחכם כחזקים ואסרטיבים, אתם משדרים גישה זו לאנשים שאתה פוגשים, שחשים בכוחכם הפנימי ומתייחסים  אליכם בהתאם.

כיצד לבנות את הביטחון העצמי שלך

טיפים לביטחון עצמי שיעזרו לכם לבנות את הביטחון שלכם ואת תחושת הערך העצמי שלכם.

1. חשבו על מה שכבר עשיתם בחייכם

גם אם חוויתם כישלון ואומללות בחייכם, בהחלט יש כמה הישגים.

אלה לא צריכים להיות הישגים גדולים, אלא פשוטים למדי, כמו קבלת ציונים טובים בבית הספר או במכללה, קידום בעבודה, להסתדר עם שכניכם, לקבל רישיון נהיגה או ללמוד לשחות.

לחשוב על ההישגים הללו גורם לכם להבין שחווית הצלחה בחייכם, ולא הכל כישלון.

זה יגרום לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם ועם חייכם, וישפר את ההערכה העצמית שלכם.

2. התמקדו במה שעשיתם והשגתם, לא במה שלא עשיתם ולא השגתם

מדוע למלא את דעתכם בתרחישים של כישלון?

אם אתם ממשיכים לחשוב על כישלון, אתם מצפים לו באופן לא מודע, ואולי בסופו של דבר תמשכו אותו אליכם. עליכם להחליף את הסרט השלילי הזה בראשכם בסרט על הצלחה. ראו את עצמכם בראש שלכם, איפה שאתם באמת רוצים להיות, חיים את החיים שאתם באמת רוצים.

אם תמשיכו לצפות בסרט של הצלחה במוחכם, בסופו של דבר תמשכו הצלחה. תהליך זה יבנה את הביטחון העצמי שלכם.

3. רשמו את רשימת ההישגים וההצלחה שלכם

קחו צעד נוסף לקראת בניית הביטחון העצמי שלכם וכתבו רשימת הישגים והצלחות, והסתכלו על רשימה זו לעיתים קרובות.

אולי לא חוויתם הצלחות גדולות, אבל בוודאי חווית, ולו רק מדי פעם, הצלחה כלשהי. אפילו לאפות עוגה טובה, להיות בקשרים טובים עם בן / בת הזוג או ילדיכם, או לצאת לטייל כמעט כל יום זו סוג של הצלחה.

4. חשבו על הכישרונות והיכולות שלכם

קבעו זמן בכל יום לחשוב על הכישרונות והיכולות שלכם, ולמצוא דרכים לפתח ולהשתמש בהם. אל תגידו שאין לכם כישרונות וכישורים. לכולם יש כאלה. אתם רק צריכים למצוא אותם.

5. הציבו יעדים קטנים ופשוטים

הגדירו יעדים קטנים ופשוטים שנמצאים בהישג ידכם ולכו להשיג אותם. זה יגביר מאוד את הביטחון שלכם.

הכוונה היא למטרות קטנות באמת, כמו ניקוי וסידור ארון הבגדים או המגירות, הזמנת חברים לביתכם, התחלת לימוד שחייה, טיול קצר וכד’. מעשים קטנים אלה יגרמו לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם ויגבירו את הביטחון העצמי שלכם

איך לתכנן ולחיות את החלומות שלכם

האם אתם מאמינים בחלומות שכם? או שאתה מעדיף לחיות את חיכם על פי מה שמצפים ממכם בדרך כלל? לכולם יש חלומות, אך רק חלקנו פועלים לממש אותם באמת. כיצד ניתן לתכנן ולחיות את חלומותינו?

בפוסט זה נשתף אתכם כיצד תוכלו להיות ברורים לגבי חלומותיכם ולעבוד כלפיהם:

להיות עצמכם

להיות העצמי האמיתי שלכם הוא הדבר הראשון! כולנו חיים בחברות שקובעות נורמות לגבי המצופה מאיתנו. כיבוד החוק הוא אחד הדברים שעליכם כמובן לעמוד בהם. עם זאת, אתם מחליטים לחיות את החיים שאתם באמת שואפים אליהם

מטרת חיים

מה אתם רוצים להשיג בחיים? הכרת ה’למה  או ‘ הסיבה ‘ הם המפתח לחיים של חלומותיכם. אם אינכם בטוחים במה באמת ברצונכם להשיג, סביר להניח שתיקחו מספר פרויקטים ותעזבו אותם לאחר זמן מה, מבלי לקבל את התוצאה הרצויה!

הציבו יעדים

הגדירו לעצמכם את המטרות הנכונות! היו ברורים לגבי מה שאתם רוצים להשיג. השתמשו בשיטת הגדרת יעדים המתאימה לכם ביותר. אחת הפופולריות היא טכניקת ה- SMART (ספציפית, מדידה, ברת השגה, רלוונטית ותקופת זמן). בדקו את היעדים שהוגדרו באופן קבוע כדי לשמור עליהם רלוונטיים וערכו שינויים במידת הצורך.

תוכנית פעולה

ערכו תוכנית פעולה ועקבו אחר ההתקדמות שלכם. אם אתם מגדירים לעצמכם יעדי חיים, תוכל למשל לנהל יומן. כאשר משתמשים בהם מסיבות מקצועיות, תוכל אפילו להפיק תועלת מסטטיסטיקות על הביצועים שלכם כדי לעקוב ולהעריך את התקדמותכם.

כישורי מפתח

לאחר שהגדרתם יעדים למימוש חלומותיכם, ייתכן שתגלו שאתם צריכים ללמוד מיומנויות חדשות. אלה דברים שיתמכו בך במסע הנלהב שלכם! 

כישרון מולד

הקשיבו לחלומות שלכם, ותהיו מודעים לכישרונות שלא נוצלו. יתכן שלא תיוולדו בסביבה בה מעודדים אותכם להקדיש זמן לשירה, נגינה או יותר. אבל אם תקשיבו ללב שלכם, תפתחו את הכישרונות המולדים שלכם. גם אם אינכם מכוונים להתמקצע בתחום, תחביב הוא דרך נהדרת להירגע ולהירגע!

‘החושים’ להתפתחות עצמית

הדרך המספקת ביותר להצלחה ולהגשמה אישית באה דרך החיפוש אחר ההתפתחות העצמית שלכם. דרך חוויות החיים, הטובות והרעות, אתם הופכים למוכנים בכל האתגרים וההצלחות שלכם. להלן 5 הדברים שיעזרו לכם בדרך להתפתחות עצמית:

תחושת עצמי.

שיפור עצמי מתחיל במודעות חדה למי שאתם, לערכים שלכם, לאמונות ולמטרה הגדולה יותר שאתם מחפשים. סיפוק אמיתי יכול להתבטא רק במרדף אחר החלומות שלכם. החיים, האנשים והעסקים יכולים להיות קשים וחסרי רגישות, אז הזכירו לעצמכם שאתם יותר מסך הדעות של אנשים אחרים והמשיכו לרדוף אחר מה שמשמעותי עבורכם.

לחוויות שיש לכם בחיים יכולה להיות משמעות אמיתית רק כאשר אתם מבקשים להבין אותם. להפוך לתלמידים של החיים זה להישאר תמיד מוכנים ללמוד.בדקו  כיצד כל חוויה שמביאים לכם החיים יכולה לשמש להכרה עצמית גדולה יותר ולהחלטות טובות יותר בהמשך. כשאתם מקבלים תחושה מוצקה יותר של מי שאתם, אתה נהייים מוכן להתחיל לתכנן, לעצב ולשאוף אחר המטרות והיעדים שלכם.

תחושת סקרנות.

כדי לחיות בהצלחה, זה להיות סקרנים בלי סוף לגבי כל האפשרויות העתידיות שלכם. חשוב שיהיה לכם צימאון לקידום שלכם  והרפתקאות חדשות. הסקרנות מעניקה לכם השראה לעבור את הניסויים והטעויות הכואבות באופן יוצא דופן בחייכם. סוג זה של גמישות הוא משמעת עצמית נרכשת המלמדת אתכם לזרוק את הפחדים שלכם הצידה ולהביא אתכם לחוויה המלאה ביותר של ההרפתקאות שההצלחה יכולה להביא.

בלי תחושת סקרנות אי אפשר לצמוח.

תחושת המשך.

הידיעה מה ברצונכם להשיג מקלה עליכם לראות את היתרונות שבפעולה. גם כאשר המשימות העומדות על הפרק אינן מהנות, ראיית התועלת שבעקבותיהן, תקל על המוטיבציה לנקוט בפעולות הנדרשות להשגת היעדים שהגדרתם. יש הרבה אמת באמרה, כשיש רצון יש דרך.

כאשר אתם מחויבים להתפתחות אישית, אתם תמיד מוצאים דרך לפתח את הרצון הדרוש. 

תחושת דחיפות.

תחושת דחיפות מניעה השראה. דחיפות יוצרת את הלך הרוח לעבוד כאילו חייכם תלויים בכך, במיוחד אם יש לכם פחות משאבים מאחרים. 

דחיפות גורמת לכם לפעול במהירות בעת קבלת החלטות. אתם יוצאים מהשגרה שלך ועושים משהו אחר. זה מניע אותכם להשיג תוצאות במהירות וביעילות, אבל זה לא מבטל את ההערכה. אם ברצונכם לייצר תוצאות מהירות יותר עליכם להעריך מה פועל ומה לא עובד, ואז לבטל את המאמצים שזוהו כבזבזניים.